YAREN OTO YIKAMA'DA RAMAZAN PAMUKCU İLE KONUŞTUK

14 Temmuz 2018 Cumartesi , 15:54
0 Yorum

ADRES: ASMALI EVLER MAHALLESİ SÜLEYMAN DEMİREL BULVARI NO: 11- 15 ( PEKDEMİR AVM KARŞISI) DENİZLİ GSM: 0532 465 19 74

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Ben daha önce lokanta işletmeciliği yapmakta idim, daha sonra meslek değiştirdim ve 2000 senesin de burayı kurdum.

Nedir bu mesleğin sıkıntıları? En önemli sıkıntı eleman sıkıntısı bunun bir eğitim yeri olmadığı için vasıfsız insanlar genelde bu işi yapıyorlar. Vasıfsız eleman olmalarından ötürü onları yetiştirmek baya zamanımızı alıyor öğrendikten sonrada hemen ayrılıp başka bir yıkamacıya geçebiliyorlar, yıkamacılar arasında birlik beraberlik olmadığı için personel konusunda sorun yaşıyoruz. Söylediğim gibi en büyük problemimiz eleman şu an araçlar çok lüx yani pahalı araçlar müşteri doğal olarak birinci sınıf hizmet istiyor bizde elemanı o konuda yetiştirmemiz baya zamanımızı alıyor.

Bu mesleği yapmasaydınız hangi mesleği yapardınız? Eski işim olan lokantacılığa devam ederdim diye düşünüyorum.

Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyormsunuz? Ticaret odası mensbuyuz, odamızın bize yönelik hiçbir çalışması yok sadece aidat öder iken görüşüyoruz.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Su israfı alıyor bunu devletimiz arıtıp yeniden kullanıma hazır hale getirmeli, çünkü otuz sene sonra su sorunu yaşayacağımızı düşünüyorum.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi