SERKAN USTA LOKANTASIN'DA SERKAN KARAMAN İLE KONU

SERKAN USTA LOKANTASIN'DA SERKAN KARAMAN İLE KONUŞTUK
11 Haziran 2018 Pazartesi , 15:59
0 Yorum

ADRES: 3 EYLÜL MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ NO:57 B BUHARKENT AYDIN GSM: 0544 894 89 93

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Ben aslen Ağrılıyım 1989 senesinde buraya yerleştim, çeşitli işlerde hizmet sektöründe çeşitli branşlarda çalıştım ayakkabı boyacılığından tutunda bulaşıcılık falan her işi yaptım. Ben tanınan bir ustayım Koçlara Rahmi Koç Mustafa Koç Ali koç, Kadir İnanır gibi ünlülere özel aşçılık yaptık

Nedir bu mesleğin sıkıntıları? En büyük sıkıntımız eleman usta, çırak bulmakta zorlanıyoruz. Diğer bir sıkıntı gelirlerin giderleri karşılamaması, vergiler çok yüksek, esnaf şu anda bağkurunu bile yatıramıyor.

Milletvekillerinin çalışmalarını yeterli buluyormsunuz? Milletvekilleri sadece seçimden seçime görüyoruz, normalde bayram da gelirler bayramda bile gelmezler.

Belediye çalışmalarını yeterli buluyormusunuz? İlçe belediyemiz yeterli Büyük şehirde son dönem de iyi durumda.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Bizim istediğimiz esnaf olarak desteklenmemiz, esnaflar bağkurunu vergisini ödeyemiyor, benim para kazanabilmem için ilk başta köylünün bana ürünü ucuza vermesi lazım, ucuza vermesi içinde mazotu ucuz alması lazım. Başka bir demek istediğim ülkemizin idare edenlerin biraz daha halka inip halkın sorunlarını dinlemesi lazım diye düşünüyorum.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi