PELİN CAFEDE EMİNE İŞBİLİR İLE KONUŞTUK

25 Temmuz 2018 Çarşamba , 11:48
0 Yorum

ADRES: 313 SOKAK NO: 85 SEVGİ YOLU BUCA İZMİR Tel: 0507 540 87 09

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Ben daha önce burada butik işi yapıyordum 2009 senesin de ise bu işi cafe restorana çevirdik kışın maç yayınımız da var genel de müşterilerimiz ailelrden oluşuyor.

Nedir bu mesleğin sorun ve sıkıntıları? Bu işi yapıyor iseniz tüm gününüzü bu işe vermeniz gerekiyor bayramınız seyranınız yok cafe işi yaptığımız için sosyal hayatımız var yoksa sosyal hayat bile bitiyor. Başka bir sıkıntı buranın yani caddemizin devam eden inşaatı altı aydır devam ediyor kaç ay daha devam edeceğini bilmiyoruz.

Bu işin piyasası nasıl para kazanabiliyormsunuz? Şu an para kazanmak işi çok zor çünkü caddede bu inşaattan ötürü iş yapamıyoruz ve kiramızı anca karşılıyoruz.

Bu işi yapmasa idiniz ne iş yapardınız? Ben bu mesleğe aşığım bu meslekten başka bir iş yapmam Bu mesleğe nasıl başladınız? Üstte belirtiğim gibi butik işi yapıyorduk oğlum askerden dönünce birde turizm otelcilik mezunu olduğu için işyerini cafeye çevirdik ve burada severek devam ediyoruz.

Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyor musunuz? Odamızın çalışmalarını yeterli buluyorum, her konuda bize yardımcı oluyorlar.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Huzur olsun, mutluluk olsun kimsenin gözü kimsenin ekmeğin de olmasın ekonomi düzelsin insanlar mutlu ve mesut yaşasın.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi