PAPATYA SPOT'DA YAŞAR AYDIN İLE KONUŞTUK

03 Temmuz 2018 Salı , 11:13
0 Yorum

ADRES: DELİKTAŞ MAHALLESİ ŞEHİT ER İLKER KOCABIYIK CADDESİ NO:6/ A PAMUKKALE DENİZLİ GSM: 0535 657 51 53

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Daha önce farklı bir meslekte idim o mesleği ailevi sebeplerden dolayı bırakmak zorunda kaldım, ve bu işi halk caddesin de ilk olarak üç sene önce kurdum daha sonra bir sene ara verdikten sonra burayı yeni kurdum.

Nedir bu mesleğin sıkıntıları? Müşterilerden alır ve satar iken ufak tefek sıkıntılar yaşansa da onlar çok önemli değil. Benim buradaki bu işteki amacım burada bunu alıp satmaktan çok yurtdışına ikinci el olarak ihraç yapmak. Başka sıkıntı kiralarımızın çok yüksek olması. Başka bir sıkıntı sermayenin bol olması gerekiyor sermayen az ise bu işte çok başarılı olamazsın.

Sizi bu mesleğe teşvik eden kim ne oldu? Ben bu işe ilk pazarlarda ikinci telefon alıp satarak başlamıştım daha sonra oda ikinci el buda ikinci el diye bu işe girdim.

Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyor musunuz? Odamızın çalışmalarını yeterli buluyoruz

Belediyenin çalışmalarını yeterli buluyormsunuz? Belediye çalışmalarını yeterli buluyorum, fakat yapar iken bir kez yapsınlar bir işi iki kez yapmasınlar. Bir başka söylemek istediğim şey kavşaklar çok dar ben kendim profesyonel şoför olmama rağmen ben bile sıkıntı yaşıyorum.

Sekiz milletvekilimiz var çalışmalarını yeterli buluyormsunuz? Hiçbir milletvekillerimizin çalışmalarını yeterli bulmuyorum.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Ben şunu söylemek istiyorum kredi kullanırken yada KOSGEB vb gibi yerlerde gerçekten bu işi yapacak kişilere bu kurumlarımızın destek olması gerektiğini düşünüyorum. KOSGEB yada benzeri yerlerden sadece parayı alıp birkaç ay yada bir yıl sonra kapatanlara kredi veriliyor, ona üzülüyorum; yetkililerimizin buna çözüm bulmasını rica ediyorum.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi