PANORAMA PİZZA ZEHRA ESİRKIŞ İLE KONUŞTUK

25 Temmuz 2018 Çarşamba , 10:51
0 Yorum

ADRES: 313 SOKAK 18/B ŞİRİNYER SEVGİYOLU BUCA İZMİR TEL: 0232 426 70 29

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Eşim bu işe çocuk yaşta başladı, ben de evlendikten sonra eşimle birlikte çalışmaya başladım. Eşim ilk başlarda börekçilik yapıyordu, yaklaşık 10 senedir ise pizza fesfood olarak aynı adreste devam ediyoruz.

Nedir bu mesleğin sorun ve sıkıntıları? En öneli sıkıntı eleman olayın da yaşıyoruz, eleman bu işte çok sorun, kalifiyesi de kalifiye olmayanı da sorun. Bir elemanı tam yetiştiryoruz, tam işimize yarıyacak derken başka bir yerde iş bulup işi terk ediyor. Bu işin piyasası nasıl para kazanabiliyormsunuz? İşini iyi yapan esnaf para kazanır, önemli olan işin iyi yapılması

. Bu işi yapmasa idiniz ne iş yapardınız? Buna benzer bir iş yapardım çünkü bu işi çok seviyorum.

Bu mesleğe nasıl başladınız? Eşimin mesleği olmasından ötürü bende eşime yardım amaçlı başladı, sevdim devam ettim. Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyor musunuz? Odamızı sadece aidat alır iken görüyoruz, onun harici hiçbir çalışmalarını göremedik.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Esnafsan güler yüzlü, olmak zorundasın güler yüzlü davranırsan müşteri seni terk etmez artı yeni müşteriler getirir.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi