MANDARİN CAFEDE'DE HARUN APA İLE SÖYLEŞTİK

23 Temmuz 2018 Pazartesi , 18:24
0 Yorum

ADRES:ATATÜRK MAHALLESİ 202/ 47 NO:1/A B BLOK BUCA İZMİR TEL: 0232 453 70 80 gsm: 0554 730 87 56

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Ata mesleğimiz kasaplık fakat ben kuyumculuk sektöründe kendimi yetiştirdim; daha sonra Abim ile birlikte bu Kafe’yi kurduk dört buçuk yıldan beridir devam ediyoruz. Biz bu mesleğe sürekli yenilikler eklemeye çalışıyoruz, hatta ilerleyen zamanlarda Ata mesleğimiz olan kasaplığı buraya taşıyıp etin farklı tatlarını bu kafe’de uygulmak istiyoruz.

Nedir bu mesleğin sıkıntıları? En önemli sıkıntı personel sıkıntısı, yetişmiş bir personel başka bir yerden daha cazip teklif aldığı zaman bizi terk edebiliyor biz derken tüm sektörü kastediyorum. Hizmet sektörü ile alakalı kurslar eğitim kurumları açılmalı bu işin insanlar mutfağından gelmeli ben garsonum yada komiyim diyen herkes bu işi yapmamalı önce eğitimini almalı diye düşünüyorum.

Sizce İzmir’in en büyük sorunu nedir? En önemli sorun dışardan alınan göç kalifiye olmayan insanların gelip yerleşmesi.

Neden esnaflık yapıyorsunuz bu mesleği yapmasa idiniz ne iş yapardınız? Yine esnaflık yapardım ata mesleğimiz kasaplığa devam ederdim diye düşünüyorum.

Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyormusunuz? Ticaret odası mensubuyum çalışmalarını yeterli buluyorum. Piyasayı nasıl buluyorsunuz ekonomik olarak? Piyasa şu an çok durgun, eskiyi çok arıyoruz, misal bir kişi özellikle öğrenciler 2 liralık çayı kredi kartı ile ödemeye çalışması piyasanın çok zor durumda olduğunu gösteriyor.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? İnsanlar bir birine kin nefret beslemesin herkes olaylara biraz daha pozitif baksın, daha anlayışlı davranmasını temenni ediyorum.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi