GÖKSU CAM'DA HAMDİ TOGAY İLE KONUŞTUK

24 Temmuz 2018 Salı , 15:30
0 Yorum

ADRES: 289/24 SOKAK NO:18/A FİDANLIK YOLU ÜZERİ ŞİRİNYER -BUCA İZMİR TEL: 0552 686 77 97

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Ben ilk okulu bitirdikten sonra bir meslek edinmek üzere bu mesleğe başladım 1977 senesi idi daha sonra 1997 senesinden beri ise bu işin işletmeciliğini yapmaktayım.

Nedir bu mesleğin sorun ve sıkıntıları? Bu işi herkes yapar marangozlar, demirciler yapar, penciler yapar bir tek camcılar yapamaz, adımız camcı olduğu için vergiyi biz veririz işi onlar yapar.

Bu işin piyasası nasıl para kazanabiliyormsunuz? Üstte belirttiğim gibi biz işimizi yapsak yani penci, marangoz demirci bu işi yapmasa bizim piyasamız çok iyi fakat onlar yapınca biz para kazanamıyoruz desek doğrudur.

Bu işi yapmasa idiniz ne iş yapardınız? Devlet memuru olurdum emekliliğim de iyi maaş alırdım.

Bu mesleğe nasıl başladınız? Ben bu mesleğe aşığım onun için başladım ve severek yapıyorum.

Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyor musunuz? Camcılar odası mensubuyum odamızın çalışmaları çok sadece aidat alır iken görüşüyoruz birde taziye mesajı alıyoruz.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Bizim ülkede bazı şeyler ters işliyor, Türkiyeyi işim gereği her köşesini dolaşıyorum herkes halinden şikayetçi fakat ama herkes mutlu ve halinden memnun gibi gözküyor işin gerçeği ise batıyoruz bunu bir türlü anlayamıyorum.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi