FATİH EV YEMEKLERİ CAFE DE FATİH TURAN'I DİNLEDİK

12 Temmuz 2018 Perşembe , 13:46
0 Yorum

ADRES: MEHMETCİK MAHALLESİ İNCİLİPINAR CADDESİ 116/A DENİZLİ GSM: 0507 378 96 83

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Ben 16 yaşında lise eğitimini bıraktıktan sonra, Baba mesleği olan lokanta restoran işine giriş yaptım. Babam birinci sanayi sitesinde tost köfte işi yapıyordu ben okulu bırakınca birlikte sulu yemek yapmaya başladık. Üçüncü sanayide halaen daha devam eden bir lokantamız var, burası şube olarak devam ediyoruz.

Nedir bu mesleğin sorun ve sıkıntıları? En önemli sıkıntı kar marjlarımızın çok düşük olması, misal sekiz sene önce bir liraya bir kilo pirinç alıp pilavın porsiyonunu üç liraya satıyorduk, şimdi ise pirinci 7 liraya alıp pilavı beş liraya satıyoruz. Sonuçta hizmet sektöründe olduğumuz için insani menün etmek zor.

Restoran işi yapmasa idiniz ne iş yapardınız? Yapsat yapardım çünkü, o iştende anlıyorum ve seviyorum.

Bu mesleğe nasıl başladınız? Üstte belirttiğim gibi okulu bırakınca bir iş yapmak zorunda idi bu işi söylediğim gibi Babam yapıyordu aynen o şekilde başladım ve severek devam ediyoruz.

Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyormsunuz? Şuan Başkan değişti çalışmaları iyi olacak gibi gözüküyor.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Eskiden esnaflığın bir itibarı vardı şu an ise insanlar para verdikleri yeri satın aldıklarını düşünüyorlar. Başka bir eklemek istediğim şey ise çocuğunuzu mutlaka bir meslek sahibi yapın çünkü herkes okusa dahi ileride herkese devletimiz iş veremeyecek ve bu mesleği olmayan kişiler hayatı boyunca sıkıntı ve zorluk çekçeklerdir.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi