DENİZLİ KÖFTECİSİN'DE ÖZGÜR ÖZGEN İLE KONUŞTUK

01 Ağustos 2018 Çarşamba , 16:19
0 Yorum

ADRES:AKÇEŞME MAHALLESİ MENDERES BULVARI NO:171 MERKEZEFENDİ DENİZLİ ALO PAKET: 0258 371 95 00

Ne kadar zamandır bu işi yapıyorsunuz? Ben bu işin mutfağından geldim, Babam bu işi yapardı, bende çocukluktan beri bu meslekteyim, bu işin her alanın da çalıştım, yaklaşık 15 yaşından beridir de bu işin işletmesi tamamen bende.

 Nedir bu mesleğin sıkıntıları? En önemli sıkıntı sektörden anlamayan kişilerin bu işe balıkla ma dalıp hem kendilerini batırıp hem de kendilerini batırana kadar bize verdikleri zarar. Diğer bir sıkıntı kalifiye eleman sıkıntısı. Başka bir sıkıntı ulusal firmalarla rekabet etmemiz bizim insanlarımız bizi yani Denizli firmalarını değil de ulusal firmaları tercih ettikleri zaman bu da bize sıkıntı oluyor.

Bu mesleğe nasıl başladınız biri mi teşvik etti yoksa şartlar mı sizi zorladı? Üsttede belirttiğim gibi Babamızın mesleği olmasından ötürü bizde bu mesleği seçtik.

 

  Bu mesleği yapmasa idiniz ne iş yapardınız? Siyasi bilimler okur siyasetçi olurdum ama mevcut siyasetçiler gibi değil.

  Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyormsunuz? Daha önce lokantacılar odası mensubuyduk bizim dönemimiz de lokantacılar odasının hiçbir çalışması yoktu, biz de ticaret odası mensubu olduk şimdi duyuyorum lokantacılar odası çok iyi çalışıyormuş.

 

  Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Şuan da ki iktidar partisine muhalefet edecek güçlü bir siyasi parti olmalı diye düşünüyorum.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi