ÇORBACI ALİ OSMAN^'DA MEHMET ÖZDEMİR İLE KONUŞTUK

26 Temmuz 2018 Perşembe , 12:45
0 Yorum

ADRES:1202 SOKAK NO:81 GIDA ÇARŞISI YENİŞEHİR İZMİR TEL:0232 459 49 38 GSM:0532 547 08 03

Ne kadar zamandır bu meslektesin? Ben bu mesleği atamdan devraldım, Babam bu işi yapardı bende bu işin mutfağından yetişerek geldim büyük ustalarla çalıştım, aynı zamanda eğitimini alarak yani çekirdekten geldim. Bu iş yeri 22 senedir var.

Nedir bu mesleğin sıkıntıları? En önemli sıkıntı kalifiye personel, bize gelen her kişi ben ustayım yada garsonum diyor, fakat işin pratiğine gelince hiçte öyle olmuyor. Giderler çok özellikle sigorta gideri ve hammaddenin sürekli artması ve bunu bizim müşteriye yansıtamamız bizim için sıkıntı oluyor.

Neden esnaflık yapıyorsunuz bu mesleği yapmasa idiniz ne iş yapardınız? Benim farklı mesleklerim de var misal ben hem Basketbolcuyum ,hemde çalışma ekonomisi mezunuyum bunlardan birini yapabilirdim.

Piyasayı nasıl buluyorsunuz ekonomik olarak? Şu an da masrafları çıkarıp, zarar etmeyen esnaf iyi durumda olan esnaftır, giderler gelirleri karşıladı mı gerisi sorun değil.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Bizim meslekle ilgili bir şey söylemek istiyorum, bizim mesleğe aracılık yapan yemek çeki firmalaır şirketleri bunlara ödediğimiz komisyonlar nerede ise bizim karımızın tamamını götürüyor. Başka bir söylemek istediğim şey İzmir belediyecilikte çok yetersiz temizlik alt yapı çalışmaları pek yeterli bulmuyorum.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi