ATACAN RESTORAN'DA YÜKSEL BİÇER İLE KONUŞTUK

03 Temmuz 2018 Salı , 14:46
0 Yorum

ADRES: SEVİNDİK MAHALLESİ ÇAL CADDESİ, NO:149/A MERKEZEFENDİ DENİZLİ ALO PAKET: 0541 920 19 50

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Ben im bu ikinci işim şu an devam eden bir iddia bayiliğim mevcut orayı halen çalıştırıyorum, bu restoran işine turizm ve otelcilik mezunu olan oğluma yatırım amacı ile kurdum.

Nedir bu meslekğin sıkıntıları? Günümüz de en popiler mesleklerden bir tanesi hizmet sektörü fakat mesleğimizin çok sorunu var en büyük sorunu ise nitelikli eleman sıkıntısı kış aylarında tatil kasabaların da iş imkanı olmadığı için bize geliyorlar yazın ise işler açılınca çekip gidip bizi yüz üstü bırakıyorlar. Başka bir sıkıntı ise insanlarımzın sağlığını hiçe sayıp sağlıksız ucuz gıdalara yönelmesinden ötürü sağlıklı düzgün iş yapan yerlere sıkıntı oluyorlar.

Bu mesleği yapmasa idiniz ne iş yapardınız ? ben zaten üstte belirttiğim gibi iddia bayim var orayı hale hazırda işletiyorum.

Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyormusunuz? Ben ülkemiz deki bu odaların mensubu oldukları meslek kuruluşlarına çok faydalı olmadığını düşünüyorum.

Piyasayı nasıl buluyorsunuz ekonomik olarak? Ben elli yaşlarındayım bu güne kadar çok kriz vs gibi olaylar yaşadım şu andaki piyasada ki durgunluk ve işsizliği hiçbir dönemde yaşamdım ve görmedim.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Söylemek istediğim şey şu, insanlarımız bütün insani değerlerini kaybetti, bunların en önemlileri 4 yaşın daki beş yaşındaki çocuklara tecavüz edebiliyorlar, hayvanların ayaklarını kesiyorlar, bu nasıl bir dünya artık bu insanları anlayamıyorum; hayatı yaşamı seven biri olarak bu tip insanlardan uzak daha insani ve yaşama değer yaşanılır bir dünya temenni ediyorum.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi