ARO PİDEDE ARİF MAYUK İLE KONUŞTUK

31 Temmuz 2018 Salı , 14:02
0 Yorum

ADRES: SÜMER MAHALLESİ SÜMERPARK AVM DENİZLİ ALO PAKET: 0258 252 11 15 GSM: 0536 948 53 76

Ne kadar zamandır bu meslektesiniz? Ben bu işe 1997 de başladım, bu işin her bölümünden anlarım, bu işin mutfağından geldim. 2014 de ise kendi işletmemi kurdum.

Nedir bu mesleğin sorun ve sıkıntıları? Bu işi küçük esnaf olarak yapmak artık mümkün değil, kurumsal bir firma olması lazım, yoksa görüyorsunuz ben işletmeci olmama rağmen her işe koşturuyorum. Başka bir sıkıntı ise eleman olayında yaşıyoruz, ya eleman verdiğimiz parayı beğenmiyor ya biz ondan yeterli verimi alamıyoruz.

Bu işin piyasası nasıl para kazanabiliyormsunuz? Yer önemli giderlerin azlığı misal kiranız az ise para kazanırsınız, yoksa anca kendi kendisini çevirir para kazanılmaz.

Bu işi yapmasa idiniz ne iş yapardınız? Oto tamircisi olurdum çünkü o işin tatili var bu işte sosyal hayatınız kalmıyor.

Bu mesleğe nasıl başladınız? Ben köyde yaşıyordum ailem okutmadı beni, kuzenim bir işletmede çalışıyordu eleman arıyorlardı bana sordu çalışırmsın bende evet dedim öylece başladım .

Mensubu olduğunuz odanızın çalışmalarını yeterli buluyor musunuz? Pideciler odası mensubuyuz odamız ile sadece aidat öder iken görüşüyoruz.

Benim sormadığım sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? Bizi idare edenler küçük esnafa biraz daha yardımcı olurlar ise menün oluruz.


Kaynak:
denizlihalkinsesigazetesi.com
HASANSOFT Haber Sistemi